Pişti Oyna

Online Pişti Oyna

okey oyna

Online Pişti Oyna, En eğlenceli iskambil oyun türlerinden biri olan ve 52 kağıttan oluşan tek bir deste ile oynanan pişti, 2 ya da 4 oyuncu üzerinden oynanır. Oynanışı oldukça basit olan pişti bu sayede her yaştan bireylere hitap ediyor. Oyun süreci aktif olduğunda oyunculara 4 adet iskambil kağıdı sunulur. Zemine 3 kapalı ve 1 açık olmak üzere toplamda 4 adet kağıt konulur. Oyuncular sıra ile ellerinde bulunan kağıtları zemindeki kağıtların üzerine ilave ederler. Elinde en üstte yer alan iskambil kağıdının aynısından yer alan oyuncu kağıdı zemine atarak tüm kağıtları alır.

Online Pişti Oyna
Online Pişti Oyna

Online Pişti

Online Pişti, Bunun haricinde vale yani J harfli iskambil kağıdı sayesinde de yerde bulunan tüm kağıtlar alınabilir. Zeminde kağıt bulunmadığında karşı taraf tarafından kağıt atıldığında ve aynı kağıttan diğer rakip tarafından atılması durumunda online pişti durumu oluştuğundan yerdeki kağıtlar alınır ve diğer oyuncular tarafından yeniden kağıt atılır. El başında yere atılan kağıtları alan ilk rakip zeminde yer alan 3 kapalı kağıdı da görebilir. Bu sayede kağıtların takip edilmesinde de önemli bir avantaj elde etmiş olur. Her 2 rakibin de elindeki kağıtların tükenmesi ile birlikte yeniden 4’er adet kağıt dağıtımı gerçekleştirilir.

Online Pişti Oyunu

Online Pişti Oyunu, Destede yer alan kağıtların tükenmesi ile birlikte söz konusu partide elde edilen puanlar hesaplandıktan hemen sonrasında yeni partiye geçilir. Bu işlemde de ilk partideki gibi oyunculara 4’er kağıt dağıtılarak zemine 3 kapalı ve 1 açık olmak üzere toplam 4 kağıt konulur. Oyun içerisinde yer alan bireyin belirtilen 51, 101, 151 ve 201 puan toplamını aşması durumunda oyun sonlandırılır.

Pişti oyunu kahvehanelerde ve ev ortamında oynanabildiği gibi, doğrudan internet dünyası üzerinden de ücretsiz bir şekilde online pişti oyunu olarak oynanabilir. İskambil oyun türleri hizmeti sunan web sitelere kayıt olunarak günün her saati online olarak pişti oyunu oynanabilir.

Pişti oyunu günlük stres, ruhsal gerginlik, yorgunluk, sinirsel sorunların giderilmesi açısından fayda sağlıyor. Bu sebeple de, pişti oyunu ayrıca zihinsel gelişimi ve öz güven duygusu pekişmesine destek olduğundan uzmanlar tarafından da tavsiye ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Eğlenceli Pişti Oynama Sitesi